Lukas JOGAILA
Lapkritį Rumunijoje įvykusiame jaunimo karatė kiokušin Europos čempionate, merginų jaunimo kategorijoje iki 20 metų, +65 kg svorio kategorijoje startavo šventojiškė, o dabar Vilniuje studijuojanti ir sportuojanti Julija Balčiūtė. Anksčiau iškovojusi ir jaunučių, ir jaunių Europos čempionės titulus, šįkart mergina iškovojo bronzos medalį. Julija atsakė į žurnalo „Lietuvos pajūris“ klausimus.
– Ar prisimenate savo pirmąją treniruotę?
– Nelabai – visgi ji buvo prieš 13 metų (šypsosi).
– Kokios fizinės ir charakterio savybės yra svarbiausios nugalint?
– Mano pagrindinė pergalių formulė – užsispyrimas ir ryžtas eiti iki galo. Svarbu ant tatamio lipti susitvarkius su savo mintimis bei išsikėlus tikslą, ką nori ant jo pasiekti.
– Ar jūsų tėveliai visada pritarė jūsų norui „muštis?“
– Tėvai niekada neprieštaravo mano pasirinkimui – nuo pat mažens suteikė galimybę pačiai rinktis, kuo noriu būti. Vaikystėje teko išbandyti keletą veiklų – muzikoje, šokiuose ir sporte. Bet būtent karate mane „užkabino“ labiausiai. Būtent mama atvedė mane į karatė kyokushin. Na, bet mano tėvai kartais mane pagąsdindavo: „Jeigu blogai mokysies ar nepadarysi skirto darbo, nebelankysi karate“ (šypsosi). Man tai būdavo vienas geriausių skatinimo būdų.
– Kokia pergalė jums – svarbiausia? Kodėl?
– Visos pergalės yra svarbios. Kiekvienos varžybos, nesvarbu, ar baigiasi laimėjimu, ar pralaimėjimu, parodo, ko esi vertas tai dienai, kaip sunkiai treniravaisi. Visada kažko išmoksti, net ir pralaimėjusi. Karate kyokushin varžybos vyksta pagal amžiaus bei svorio kategorijas. Džiaugiuosi, kad ir jose esu iškovojusi įsimintinų pergalių. Amžiaus kategorijoje U-16 (iki 16 metų) tapau čempione ir geriausia kovotoja Europos čempionate 2017 metais, amžiaus kategorijoje U-18 (iki 18 metų) net du kartus iskovojau čempionės titulą – 2018 ir 2019 metais. Lietuvos suaugusiųjų čempionate – antrą vietą ir, štai dabar, U-20 (iki 20 metų) Europos čempionate – trečia. Tai – kol kas mano įsimintiniausios pergalės.
– Ar esate prietaringa?
– Nevadinčiau savęs tokia, bet turiu savo varžybinius ritualus. Pavyzdžiui, į kiekvienas varžybas vežuosi pienišką šokoladą „Pergalė“ ir susipinu plaukus (šypteli).
– O ką dabar Vilniuje veikiate?
– Jau antrus metus studijuoju Vilniaus universiteto Ekonomikos ir verslo fakultete globalią rinkodarą. Taip pat turiu galimybę sportuoti karate ir Vilniuje, klube „Shin“. Be galo džiaugiuosi, jog turiu galimybę semtis patirties ir iš kitų trenerių.
– Kokiems treneriams esate dėkinga?
– Šiuo metu treniruojuosi pas Margaritą Čiuplytę, Dmitrij Aleksandrov, daugkartinius Europos čempionus iš Vilniaus „Shin“ klubo, taip pat vis grįžtu treniruotis į Palangą, Palangos karatė kiokušin klubą „Shodan“.
– Ar teko gatvėje apsiginti nuo blogiukų? O kitus joje apginti?
– Neteko, stengiuosi nesilankyti pavojingose vietose.